خرید جهیزیه را از کدام وسایل شروع کنیم؟

خرید جهیزیه از جمله کارهایی است که علاوه بر لذت بخش بودن میتواند با استرس و دلنگرانی های زیاد و متفاوتی همراه باشد که اصلی‌ترین دلیل آن خرید اقلام ضروری و پرمصرفی مثل وسایل برقی آشپزخانه، پخت و پز، انواع سرویس‌های پذیرایی و … که هزینه‌ی زیادی صرف آن میشود، باشد.

در این مقاله قصد داریم تا بخشی از این نگرانی های شما را برطرف کنیم تا خرید جهیزیه برای شما شیرین‌تر شود. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

از کدام بخش شروع کنیم؟

در ابتدا دو مسئله‌ی مهمی که باید در نظر بگیریم یکی میزان بودجه‌ای که قرار است صرف اینکار شود و دیگری انتخاب یک پالت رنگی است.

انتخاب رنگ از قبل، در هنگام خرید و تصمیم گیری به شما کمک زیادی خواهد کرد و در نهایت خانه‌ای با رنگ بندی مناسب و زیبا خواهید داشت.

در این مقاله قصد داریم یک خانه را به چهار بخش تقسیم کنیم: آشپزخانه، اتاق خواب(ها)، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و حمام.

در مقاله‌ی قبلی، اقلام مورد نیاز هر بخش را ذکر کرده‌ایم می‌توانید لیستی از وسایل ضروری و مهم هر بخش را مطالعه کنید و ببنید.

اولین قدم، خرید وسایل برای آشپزخانه

مهمترین بخش هر خانه، وسایل کاربردی و برقی آشپزخانه است. بنابراین بیشترین هزینه و وقت صرف خرید این وسایل می‌شود.

قبل از خرید لوازم آشپزخانه به این نکات حتما دقت کنید:

برای خرید لوازم برقی به مدل وابعاد آشپزخانه توجه ویژه داشته باشید تا برای خرید وسایلی همچون گاز و یخچال و دیگر وسایل به مشکل نخورید.

لوازم آشپزخانه را اولویت بندی کنید تا براساس بودجه و مقدار فضایی که دارید بهترین انتخاب را داشته باشید.

کیفیت این وسایل اهمیت ویژه‌ای دارند پس هنگام خرید تعداد وسایل و بقیه‌ی موارد ممکن را، فدای کیفیت نکنید.

لوازم چندکاره در زمانی که فضای کم و محدودی دارید به کمک شما می‌آیند تا فضای کمتری اشغال شود.

سعی کنید در ابتدا لوازم برقی و بزرگتر را مانند گاز، لباسشویی، یخچال و… بخرید تا بتوانید برای خرید وسایل دیگر وقت و دقت بیشتری را صرف کنید.

اتاق نشیمن، مکانی برای آرامش و راحتی است وسایل مربوط به اتاق نشیمن کاملا بسته به ابعاد خانه و سلیقه‌ی شما دارد.

اگر فضا اجازه بدهد می‌توانید آن را به دو بخش  تقسیم کنید و قسمتی را با مبلمان رسمی برای مهمان‌ها و قسمتی را با مبلمان راحتی پر کنید.

اما نکاتی که باید برای خریدهای اتاق نشیمن فراموش نکنید :

رنگ اتاق نشیمن تاثیر بسیار زیادی در ابعاد ظاهری خانه‌ی شما دارد بنابراین در انتخاب رنگ فرش مبلمان و پرده دقت زیادی خرج کنید تا اگر فضای نشیمن شما کوچک است، با انتخاب رنگ‌های روشن آن را کمی بزرگتر نمایش دهید و اگر فضای بزرگی دارید می‌توانید رنگ های تیره و روشن را ترکیب کنید تا فضا را دلنشین تر و جذاب کنید.

میزان بودجه را فراموش نکنید اما سعی کنید وسایلی را برای این قسمت از خانه تهیه کنید که کاملا باب میلتان باشد.

در کنار زیبا بودن وسایلی نظیر مبلمان، پرده و فرش به کیفیت و دوام آنها اهمیت زیادی بدهید و این را در نظر بگیرید که میزان رفت و آمد مهمان ها به منزل شما چقدر است، زیرا این میتواند ملاک مناسبی برای انتخاب تعداد مبل‌ها باشد.

اتاق خواب، محل استراحت شماست

این اتاق باید فضایی کاملا راحت و آرامش بخش باشد تا در این اتاق به استراحت بپردازید و از این تایم استراحت نهایت آرامش را دریافت کنید و لذت ببرید.

مثل سه مکان قبل ابعاد، برای خرید وسایل داخل اتاق خیلی مهم است.

اصلا لازم نیست که کل این اتاق را پر کنید هر چه وسایل این اتاق را کمتر و کارآمد تر انتخاب کنید به نفع شماست، حتی لازم نیست که کل این اتاق را فرش کنید.

نکته‌ی مهم بعدی جنس سرویس خوابتان است! حتما به بافت و جنس سرویس خواب و ضد آلرژی بودن تشکتان توجه کنید. زیرا این دو برای یک خواب با کیفیت بسیار حائز اهمیت هستند.

وسایل سرویس بهداشتی و حمام را در سریعترین حالت ممکن بخرید.

کم دغدغه ترین بخش خانه همین قسمت است. اما این قسمت دارای خرده ریزهای مهمی است که نباید آنها را فراموش کنید و قبل از خرید لیستی کامل بنویسید تا چیزی از قلم نیفتد و در هنگام خرید به رذنگ بندی آن توجه ویژه داشته باشید.

در انتهای این مقاله باید بگویم که برای خرید جهیزیه اصلا عجله نکنید و سعی کنید آنرا در کمال آرامش و با دقت زیاد بخرید چون آنهارا در طولانی مدت استفاده خواهید کرد و باید باب میلتان باشد و از طرفی کیفیت آن قابل قبول باشد.

پیام بگذارید

بایگانی‌ها