شستشوی لباس مشکی

لباس های مشکی به دلیل این که یک رنگ خنثی به حساب می آید و در بیشتر استایل ها کاربرد دارد، در کمد لباس هر فرد قطعا وجود دارد.

 این که چگونه از این لباس ها در هنگام شستشو محافظت کنیم تا آسیبی به آن نرسد اهمیت زیادی دارد زیرا که لباس های مشکی شدت رنگ آنها زیاد است احتمال رنگ پس دادنشان در حین شستشو بالا می‌رود. به همین منظور در ادامه ی این مقاله به صورت تخصصی به شستشوی لباس هایی به رنگ مشکی خواهیم پرداخت.

تفکیک رنگ لباس ها

قبل از شروع شستشوی بهتر است که رنگ های مشابه را جدا کنید تا کمترین آسیب، به رنگ لباس ها برسد. مخصوصا اگر لباس ها رنگ تیره داشته باشد

لباس ها را پشت و رو کنید و آن ها را همانطور داخل ماشین لباسشویی بی اندازید این کار باعث میشود تا رنگ لباس کمرنگ نشود چون هنگام شستشو آب و مواد شوینده، با قسمت داخلی لباس شما در تماس است و لایه ی بیرونی به بهترین شکل تمیز و رنگ آن حفظ خواهد شد.

شوینده های مخصوص

برای شستشوی لباس مشکی بهتر آن است که از مواد شوینده ی مخصوص با این نوع لباس انتخاب کنید مخصوصا شوینده هایی که به صورت مایع هستند برای این شستشو پیشنهاد می شوند زیرا که این شوینده ها از موادی ساخته شده اند که به بافت و رنگ کمترین میزان آسیب را وارد می‌کنند.

حالت مناسب شستشو در ماشین لباسشویی ها

در بیشتر ماشین لباسشویی های امروزی یک برنامه ی قابل تنظیم برای شستشوی لباس های مشکی وجود دارد که در هر برندی نام آن متفاوت است به طور مثال ممکن است Dark Wash،Dark Garment،Black Care باشد.

اگر لباس های مشکی را به صورتت مکرر و یا نادرست بشویید رنگ آن ها تغییر می کند، این موضوع زمانی بیشتر نمود می کند که از آب گرم و یا داغ و یا مواد  شوینده ی نامناسب استفاده کنید.

به همین دلیل توصیه می شود برای شستشوی این لباس ها از برنامه ای از ماشین لباسشویی استفاده کنید که میزان دمای آب کمتر است البته که همیشه باید به جنس پارچه‌ای لباس توجه ویژه کنید.

در بهترین حالت ممکن لباس های مشکی را با آب سرد و یا دمای حداکثری 40 درجه بشویید.

پیام بگذارید

بایگانی‌ها