مزایای تلویزیون هوشمند نسبت به تلویزیون‌های معمولی موجود در بازار!

مزایای تلویزیون هوشمند نسبت به تلویزیون‌های معمولی موجود در بازار!

دوره استفاده از تلویزیون‌های معمولی و ساده بسر آمده و دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که برای خانه یا محل کار خود از تلویزیون‌های غیر هوشمند موجود در بازار استفاده کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که تلویزیون‌های هوشمند را در مقام مقایسه یا دیگر تلویزیون‌ها برتر جلوه می‌دهد، قابلیت‌ها و آپشن‌های خارق‌العاده‌ای است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. این مطلب که به عنوان معرفی مزایای تلویزیون هوشمند در اختیار شما قرار گرفته است، چکیده‌ای از تمام نکات و ویژگی‌هایی است که تلویزیون‌های Smart را در نگاه کاربران، به عنوان یک محصول کاربردی نشان می‌دهد. اگر شما هم دوست دارید بدانید مزایای تلویزیون هوشمند چه چیزهایی هستند، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

در ادامه این مقاله، علاوه بر اینکه یک تعریف کامل از تلویزیون‌های اسمارت ارائه می‌دهیم، تمامی مزایای تلویزیون هوشمند را مورد بررسی کامل قرار خواهیم داد. در نهایت شما می‌توانید با استفاده از این مقاله و نکاتی که در آن ذکر می‌شوند، به سراغ محصولات موجود در بازار بروید و بهترین تلویزیون‌ ممکن را خریداری کنید.

مزایای تلویزیون هوشمند یا Smart TV

برای اینکه به صورت تخصصی وارد بحث مزایای تلویزیون هوشمند شویم، در ابتدا لازم است بدانید تلویزیون هوشمند یا اسمارت دقیقاً چیست؟ پس از اینکه برندهای سازنده تلویزیون در سراسر جهان تصمیم گرفتند به جای استفاده از پنل‌های تصویری معمولی از پنل‌های نمایشگر فوق پیشرفته با تکیه بر فناوری‌های مدرن بهره بگیرند، ایده به وجود آمدن آپشن‌های دیگر در سری جدید تلویزیون‌ها هم به میان آمد.

با این اوصاف، تلویزیون‌های جدیدی به بازار محصولات خانگی وارد شد. اگر با زبان انگلیسی آشنا باشید، به خوبی می‌دانید که واژه Smart به معنای هوشمند است، اما چرا این عنوان برای تلویزیون‌های نسل جدید برگزیده شد؟

همان‌طور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، تلویزیون‌های نسل جدید به دلیل برخورداری از آپشن‌هایی که با استفاده از آن‌ها می‌شد کارهای خارق‌العاده‌ انجام داد، «هوشمند» نامیده شدند. این انتخاب نام به دلیل آن بود که تلویزیون‌های اسمارت، با برخورداری از فناوری‌های جدید و مدرن، قابلیت اتصال به اینترنت یا گوشی تلفن همراه را داشتند. علاوه بر این قابلیت‌ها، با استفاده از تلویزیون‌های هوشمند می‌شد برنامه‌های محبوبی که در حال پخش بودند را ضبط کرد و حتی آن‌ها را به عقب برگرداند. اما آیا این ویژگی‌ها تمام آن ‌چیزهایی بود که کاربران با آن مواجه می‌شدند؟

تلویزیون‌های هوشمند، علاوه بر آپشن‌هایی که تا اینجای مقاله ذکر کردیم، دارای ویژگی‌های کیفی دیگر هم هستند؛ برای مثال در تلویزیون‌های هوشمند، دیگر خبری از لگ‌ها و کُند شدن‌ تصاویر در حال پخش نیست؛ این اتفاق هم به دلیل پنل‌های نمایشگر مدرنی است که تولیدکنندگان در بدنه این محصولات هوشمند جاگذاری کرده‌اند.

از سال ۲۰۰۵ تا به امروز که اولین نسخه از تلویزیون‌های اسمارت کنونی وارد بازار شد، مدل‌های بسیار جدیدی به عرصه آمده‌اند که نباید از ویژگی آن‌ها غافل بود. برای مثال، تلویزیون‌های هوشمند سونی، امکان اتصال به سیستم پلی‌استیشن را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و در فضای بسیاری از تلویزیون‌های دیگر، می‌توان با استفاده از قابلیت‌های گیمینگ حسابی سرگرم شد. اما سؤال اصلی این‌جاست که: «چرا ما باید از تلویزیون‌های هوشمند استفاده کنیم؟»

چرا باید تلویزیون‌ هوشمند بخریم؟

برای پاسخ به این سؤال بسیار مهم و اساسی، لازم است کمی به گذشته بازگردیم. به یاد دارید که برای استفاده از تلویزیون‌های LCD یا تلویزیون‌های 24 اینچ معمولی باید چه دردسرهایی را تحمل می‌کردید؟ از عدم کیفیت مناسب صفحه نمایشگر گرفته تا عدم برخورداری تلویزیون‌ها از ورودی‌های حساس مثل پورت HDMI و عدم اتصال تلویزیون‌ها به دنیای اینترنت، همه و همه از جمله مشکلات تلویزیون‌های قدیمی بودند.

اما حالا با ظهور تلویزیون‌های هوشمند، می‌توان هم به اینترنت متصل شد، هم از آپشن‌های دیگر مثل قابلیت ماشین زمان استفاده کرد و هم نگران ورودی‌های کاربردی برای اتصال محصولات الکترونیکی دیگر نبود.

بیایید با یک مثال ملموس به انتخاب تلویزیون‌های هوشمند نگاهی داشته باشیم؛ احتمالاً به خوبی به یاد دارید که تا همین ۲ دهه پیش، استفاده از گوشی موبایل‌های بسیار معمولی رایج بود. با استفاده از آن گوشی‌های معمولی که سیستم عامل خاصی نداشتند، نمی‌شد به اینترنت وصل شد و حتی تماس‌های تصویری ایجاد کرد.

اگر یادتان باشد، کاربران برای استفاده از اینترنت باید به کامپیوتر متصل می‌شدند و این امکان فقط در محل کار یا منزلشان میسر بود. اما با گذشت سال‌ها و پیشرفته‌تر شدن دنیای تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند وارد بازار شدند و حالا هر کاربر یک گوشی هوشمند همراه خود دارد.

همان‌طور که در مثال بالا متوجه شدید، مزایای تلویزیون هوشمند هم دقیقاً شبیه مزایای یک گوشی موبایل هوشمند هستند. با استفاده از قابلیت‌ها و آپشن‌هایی که در تلویزیون‌های Smart تعبیه شده است، می‌توان همه کارهای نشدنی را که در دهه‌های قبل امکان‌ناپذیر بودند، به واقعیت تبدیل کرد. برای مثال، چه کسی بدش می‌آید که با اتصال اینترنت به تلویزیون خود، روی مبل راحتی خود لم بدهد و در دنیای اینترنت گشت‌وگذار کند؟

تلویزیون Smart چه قابلیت‌های ویژه‌ای دارد؟

برای اینکه بدانیم مزایای تلویزیون هوشمند شامل چه چیزهایی می‌شوند، لازم است که تمام قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن را مورد بررسی کامل قرار دهیم. برای مثال، اگر شما بدانید که سیستم عامل در تلویزیون‌های هوشمند چه نقش پررنگ و مهمی دارد، می‌توانید به مزیت اتصال گوشی موبایل به تلویزیون پی ببرید یا اگر قابلیت پنل‌های نمایشگر قدرتمند تلویزیون‌های هوشمند را مورد بررسی قرار دهید، مزیت تماشای فیلم و سریال در این محصول را به خوبی درک خواهید کرد.

البته ناگفته نماند که مهم‌ترین و اساسی‌ترین تفاوت تلویزیون‌های معمولی با تلویزیون‌های هوشمند، ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری منحصربه‌فردی است که امکان تشخیص آن‌ها را به راحتی فراهم می‌کند.

در ادامه این بخش از بررسی مزایای تلویزیون هوشمند، چندین قابلیت بسیار مهم و ویژه این محصول پرفروش را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا به خوبی از ویژگی‌های مثبت آن باخبر شوید. این بخش از مقاله، مهم‌ترین بخشی است که مطالعه خواهید کرد، پس ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید و تمام قابلیت‌های تلویزیون‌های اسمارت را به یاد داشته باشید.

قابلیت اول: پشتیبانی از سیستم‌های عامل

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که تلویزیون‌های هوشمند دارند، برخورداری آن‌ها از سیستم عامل‌های اندروید و حتی iOS است. مزیت پشتیبانی یک تلویزیون هوشمند از سیستم عامل‌های مختلف، در آن است که کاربر می‌تواند به راحتی از طریق گوشی موبایل خود به سیستم تلویزیون متصل شود و با قابلیت‌های آن کار کند.

در ضمن، بسیاری از تلویزیون‌های هوشمند موجود در بازار از سیستم عامل اندروید پشتیبانی نمی‌کنند و همین، یکی از معایب این تلویزیون‌ها محسوب می‌شود. با این حال، این ویژگی مهم نرم‌افزاری، یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین تفاوت‌های تلویزیون‌های اسمارت با تلویزیون‌های معمولی محسوب می‌شود.

البته امکان پشتیبانی از سیستم‌ عامل‌های متعدد و مختلف، تنها به سیستم گوشی‌های موبایل محدود نمی‌شود و می‌توان با استفاده تبلت‌ها هم به تلویزیون‌های Smart متصل شد. به طور کلی، کاربری که با استفاده از گوشی موبایل یا گجت‌های الکترونیکی خود به سیستم تلویزیون متصل می‌شود، هم امکان وبگردی دارد و هم امکان بازی کردن و بررسی فایل‌های مختلف. چه مزیتی بهتر از این که با استفاده از این قابلیت، بتوان از یک کاربری هوشمند و حرفه‌ای نهایت لذت را برد؟

قابلیت دوم: تماشای فیلم و سریال به صورت هوشمند

یکی دیگر از مزایای تلویزیون هوشمند، تماشای فیلم، سریال، مستند و برنامه‌های مختلف از طریق سیستم نمایشگر و پخش صدای آن است. با استفاده از قابلیت‌های مدرنی که صفحه نمایشگر و بلندگوهای تلویزیون‌های هوشمند دارند، می‌توان از فضای فیلم و سریال لذت برد.

برای مثال، همان‌طور که اشاره کرده بودیم، به لطف پنل‌های جدید و پیشرفته و همچنین سیستم‌های پخش صدای دالبی دیجیتال و دیگر آپشن‌های طراحی‌ شده، هیچ مشکلی در بهره‌مندی از کیفیت محتواهای تصویری و صوتی وجود نخواهد داشت. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود کاربران از تلویزیون‌های هوشمند استفاده کنند، کیفیت بالایی است که این محصولات در رابطه با نمایش تصویر و پخش صدا ارائه می‌دهند.

همچنین، امکان اتصال تلویزیون‌های هوشمند به شبکه‌های مختلف خانگی فراهم شده است و با استفاده از این قابلیت می‌توان به پلتفرم‌های ایرانی و خارجی، مثل: نتفلیکس، فیلیمو، تلویبیون و… متصل شد. بسیاری از خانواده‌های ایرانی علاقه زیادی به سریال‌های ایرانی و خارجی دارند و با استفاده از تلویزیون‌های هوشمند می‌توانند علایق خود را به صورت حرفه‌ای و کاملاً قابل دسترس دنبال کنند. بدیهی است که تماشای فیلم و سریال محبوبتان از یک صفحه نمایش عریض و با کیفیت که بلندگوهای آن از سیستم دالبی بهره‌مند باشند، بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

قابلیت سوم: اتصالات هوشمند در مزایای تلویزیون هوشمند

از جمله مزایای تلویزیون هوشمند، اتصالات تعبیه‌ شده در سیستم آن است که می‌تواند به کاربری حرفه و آسان منجر شود. برای مثال، اکثر تلویزیون‌های هوشمند موجود در بازار از اتصال DLNA بهره‌مند شده‌اند و همین ویژگی باعث می‌شود کاربران بتوانند بدون نیاز به سیم، با گوشی‌های موبایل، لپ‌تاپ و سیستم‌های دیگر خود به سیستم تلویزیون متصل شوند.

پیش از این، کاربران می‌بایست با استفاده از یک سیم مخصوص و اتصال آن به درگاه‌های اختصاصی تلویزیون‌، این کار را انجام می‌دادند. جالب است بدانید که با استفاده از درگاه DLNA می‌توان تمامی محتواهای صوتی، تصویری و متنی را از لوازم هوشمند دیگر، روی صفحه نمایش تلویزیون به اجرا درآورد.

البته مزایای بهره‌مندی از این قابلیت بسیار کاربردی به همین جا ختم نمی‌شود و با استفاده از آن می‌توان چندین دستگاه دیگر را هم به یکدیگر متصل کرد. برای مثال، با تکیه بر قابلیت‌های حرفه‌ای مثل Miracast می‌توان چند دستگاه مختلف را به یکدیگر وصل کرد تا از این طریق، داده‌ها و اطلاعات مختلف را به اشتراک گذاشت. البته ناگفته نماند که برای انجام چنین کارهایی باید مطمئن شد که همه دستگاه‌های مورد نظر از قابلیت اتصال اسمارت بهره‌مند باشند، چون در غیر این صورت، امکان اتصال دستگاه‌های مختلف امکان‌پذیر نخواهد بود.

قابلیت چهارم: اتصال به اینترنت

با توجه به قابلیت‌هایی که از تلویزیون‌های اسمارت ذکر کردیم، می‌توان از آن به عنوان یک کامپیوتر هم یاد کرد. امکان اتصال به اینترنت هم یکی از آن دسته ویژگی‌هایی کاربردی است که رضایت کاربران را حین استفاده از تلویزیون جلب کرده است. همچنین، با اتصال تلویزیون به اینترنت می‌توان به گشت‌وگذار در دنیای وسیع وبسایت‌های مختلف پرداخت و از تماشای محتواهای مختلف و حتی دانلود کردن آهنگ‌ها و فایل‌های متعدد بهره‌مند شد.

امکان اتصال به اینترنت باعث شده است که کاربران بتوانند تمامی اطلاعات مربوط به هواشناسی را هم از طریق سیستم تلویزیون دنبال کرده و جدیدترین بازی‌ها را از سایت‌های معتبر دانلود کنند. با این اوصاف، از مزایای تلویزیون هوشمند می‌توان به عنوان کاربردی‌ترین ویژگی‌های یک محصول خانگی یاد کرد.

لازم به ذکر است که بدانید، تلویزیون‌های هوشمند از سیستم Wi-Fi هم پشتیبانی می‌کنند و فرصت اتصال کاربران به شبکه وسیع اینترنت را به وجود می‌آورند. البته اگر هنوز هم پس از خرید تلویزیون هوشمند، با بخش اتصال به اینترنت آن مشکل دارید، می‌توانید با تهیه یک قطعه سخت‌افزاری، این مشکل را برای همیشه رفع کنید. شما می‌توانید با خرید قطعه سخت‌افزاری دانگل وایفای، شرایط اتصال به Wi-Fi بدون سیم را فراهم کنید. کافی است که پس از خرید این قطعه سخت‌افزاری، آن را به تلویزیون متصل کنید تا دیگر هیچ مانعی برای بهره‌مندی از فضای نت وجود نداشته باشد.

قابلیت پنجم: امکان دانلود اپلیکیشن

بسیاری از کاربران وقتی با سیستم تلویزیون هوشمند خود ارتباط برقرار می‌کنند، دیگر یادشان می‌رود از قابلیت‌های گوشی موبایل خود استفاده کنند. تلویزیون‌های هوشمند حتی امکان دانلود و نصب اپلیکیشن‌های مختلف را هم فراهم کرده‌اند تا همه‌ چیز در هوشمندانه‌ترین حالت خودش پیش برود.

برای استفاده از این قابلیت، می‌توانید تمام اپلیکیشن‌های مربوط به سیستم عاملی که تلویزیون از آن پشتیبانی می‌کند را نصب و فعال کنید. البته توجه داشته باشید اپلیکیشن مورد نظرتان به صورت انحصاری در اختیار تلویزیون‌های یک برند خاص نباشد، زیرا در این صورت امکان اجرا و بهره‌مندی از اپلیکیشن فراهم نمی‌شود و ممکن است که باعث تجربه ناخوشایندی در شما شود.

قابلیت ششم: ریموت کنترل ویژه

تا پیش از به وجود آمدن تلویزیون‌های اسمارت، تلویزیون‌های معمولی از یک کنترل معمولی برخوردار بودند که امکان کم یا زیاد کردن صدا و بالا و پایین کردن شبکه‌های مختلف را فراهم می‌کرد. با ظهور تلویزیون‌های هوشمند، ریموت کنترل‌های هوشمند هم در اختیار کاربران قرار گرفتند. این ریموت کنترل‌ها با توجه به قابلیت‌های ویژه‌ای که در آن‌ها طراحی شده است، دارای آپشن‌های متعددی هستند.

برای مثال، بعضی از تلویزیون‌های Smart موجود در بازار از ریموت‌هایی بهره‌مند شده‌اند که امکان دریافت دستورهای مختلف از طریق صدای کاربر را هم فراهم می‌کنند. از طرفی، کاربران می‌توانند با اتصال گوشی موبایل به سیستم تلویزیون و نصب اپلیکیشن‌های مورد نظر، از دستگاه تلفن خود به عنوان یک ریموت کنترل استفاده کنند.

البته دقت داشته باشید که بسیاری از تلویزیون‌های اسمارت موجود در بازار از این قابلیت ویژه بهره‌مند نشده‌اند و باید با توجه به نوع برند سازنده و قابلیت‌هایی که در آن مدل خاص تعبیه شده است، انتظار چنین قابلیتی را داشت. از طرفی، بسیاری از کاربران اذعان داشته‌اند که ریموت‌های کنترل هوشمند، باعث به وجود آمدن یک کاربری فوق حرفه‌ای و بسیار لذت‌بخش شده‌ که در نوع خود، کاملاً منحصربه‌فرد، ویژه و غیر تکراری است.

یکی دیگر از مزایای تلویزیون هوشمند موجود در بازار در رابطه با ریموت کنترل، به قابلیت‌های تلویزیون اسمارت ال جی مربوط می‌شود. در این تلویزیون اسمارت، ریموت کنترلر از یک تاچ پد تشکیل شده که شبیه به ماوس کامپیوتر عمل می‌کند. کاربر می‌تواند انگشتان خود را روی این صفحه تکان بدهد و از قابلیت تاچ پد آن برای صادر کردن دستورات مورد نظر استفاده کند.

قابلیت هفتم: برخورداری از فناوری‌های جدید

اگر یادتان باشد، در ابتدای بحث مزایای تلویزیون هوشمند به موضوع فناوری‌های طراحی‌ شده در تلویزیون‌های اسمارت اشاره کردیم. برای مثال، به آپشن ماشین زمان یا Time Shift گریزی زدیم تا کاربرد آن را مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از کاربرانی که تجربه استفاده از قابلیت ماشین زمان در تلویزیون‌های هوشمند را داشته‌اند، می‌گویند که با استفاده از این آپشن، می‌توان برنامه‌های زنده در حال پخش را ضبط نمود تا در زمان بهتری آن را تماشا کرد.

همچنین اگر این قابلیت فعال باشد، می‌توان یک برنامه زنده در حال پخش را به زمان عقب‌تر برگرداند. برای مثال اگر شما در حال تماشای بازی ایران در جام جهانی باشید و صحنه گل ایران را از بدهید، می‌توانید با استفاده از این قابلیت، آن صحنه را دوباره تماشا کنید.

البته این قابلیت، تنها یکی از چندین آپشنی است که در تلویزیون‌های Smart تعبیه شده است و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. همان‌طور که گفته بودیم، بسته به برند تولیدکننده‌ای که تلویزیون‌های اسمارت را به بازار ارائه می‌دهد، می‌توان از آپشن‌ها و فناوری‌های متنوع نهایت استفاده را برد.

مثلاً تلویزیون هوشمند سونی را که در ابتدای این بحث برای‌ شما مثال زدیم، به یاد بیاورید؛ قابلیت اتصال به سیستم پلی‌استیشن در تلویزیون‌های Smart سونی، از جمله آپشن‌های اختصاصی برند Sony است که در اختیار هیچ برند دیگری قرار نگرفته است.

قابلیت هشتم: امکان تماس تصویری

یکی دیگر از قابلیت‌های مهمی که در تلویزیون‌های هوشمند تعبیه شده است، امکان برقراری تماس تصویری از طریق Skype است. با این اوصاف، باید از تلویزیون‌های اسمارت امروزی به عنوان یک کامپیوتر همه‌کاره یاد کرد که فقط امکان تماس تلفنی را برقرار نمی‌کند. البته با بررسی مزایای تلویزیون هوشمند، به خوبی خواهیم دانست که امکان برقراری تماس تصویری از طریق اسکایپ هم از جمله مزایای بهره‌مندی این محصول از اپلیکیشن‌های مختلف است.

مزایای تلویزیون هوشمند در یک نگاه

همان‌طور که گفته شد، تلویزیون‌های اسمارت از ویژگی‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که از آن‌ها یک محصول فوق پیشرفته ساخته است. با این که تا این قسمت از مقاله، ۸ مورد از قابلیت‌های ویژه این محصولات را ذکر کردیم، لازم است تا تمام مزایای این تلویزیون‌ها را در چند مورد بسیار مهم خلاصه کنیم تا شما هم دید کامل‌تری نسبت به مزایای تلویزیون هوشمند داشته باشید

امکان اتصال به اینترنت، بدون نیاز به گوشی موبایل

امکان اتصال به سیستم‌های گوشی موبایل هوشمند، برای پیاده‌سازی و اجرای برنامه‌های مختلف

دارای قابلیت پخش و اجرای محتواهای صوتی، متنی و تصویری از طریق هاردهای اکسترنال

بهره‌مندی از فناوری‌های جدید برای ضبط برنامه‌های زنده در حال پخش

دارای پورت‌های کاربردی مختلف، از جمله پورت بسیار مهم LAN

مجهز به سیستم‌های پخش صدای مدرن، از جمله سیستم دالبی دیجیتال

دارای پنل‌های تصویری فوق پیشرفته برای نمایش کامل و با کیفیت تصاویر

دارای قابلیت استفاده به جای مانیتور

امکان نصب و پشتیبانی از اپلیکیشن‌های مختلف، مثل Skype

امکان پشتیبانی از سیستم عامل اندروید و iOS

امکان اتصال چند دستگاه به صورت همزمان، برای به اشتراک گذاشتن انواع فایل‌های دیجیتالی

دارای قابلیت برقراری تماس تصویری از طریق تلویزیون با تکیه بر اپلیکیشن Skype

امکان اتصال به شبکه اینترنتی Wi-Fi بدون نیاز به سیم و اتصالات دیگر

امکان تماشای آنلاین ویدیو، فیلم و سریال‌های مختلف

مطلب فوق به صورت اختصاصی در رابطه با بررسی مزایای تلویزیون هوشمند تهیه شده بود و در آن تلاش شد تا تمام قابلیت‌های ویژه این محصول در اختیار شما قرار بگیرد. به صورت کلی، تلویزیون‌های اسمارت ۸ ویژگی بسیار مهم دارند که در نهایت منجر به بهبود کیفیت کاربری کاربران و همچنین ایجاد مزایای منحصربه‌فرد شده است.

بدیهی است که با ظهور تلویزیون‌های Smart دیگر کاربران رغبتی برای خرید تلویزیون‌های معمولی و LCD ندارند و با توجه به نیازهایی که احساس می‌کنند، به سراغ این مدل از تلویزیون‌ها می‌روند. در ادامه تلاش کردیم دیدی کلی از مزایای تلویزیون هوشمند در اختیار شما قرار دهیم تا با دستانی باز به استقبال این نوع از محصولات پیشرفته بروید.

لازم به ذکر است در رابطه با برندهای متفرفه‌ای که در بازار محصولات خانگی وجود دارند، نکاتی را در اختیار شما قرار دادیم. بدیهی است که تمام آپشن‌ها و قابلیت‌هایی که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد، بسته به برندهای سازنده تلویزیون‌های Smart طراحی شده‌اند.

چنانچه در میان محصولات موجود در بازار با تلویزیون‌هایی مواجه شوید که از تعداد کمی از قابلیت‌های ذکر شده برخوردار بودند، مطمئناً از جانب برندهای متفرقه عرضه شده‌اند. بنابراین اگر قصد دارید از این مقاله به عنوان یک راهنمای خرید استفاده کنید، حتماً موضوع برند تولیدکننده محصول را حین خرید مد نظر داشته باشید.

پیام بگذارید

بایگانی‌ها