یخچال چند فوت مناسب شما است؟

یخچال چند فوت

یخچال یکی از مهمترین وسایل هر آشپزخانه است. برای خرید چنین وسیله‌ی مهمی لازم است تا قبل از خرید همه جوانب را بررسی کنید.

بهتر است بدانید که طول عمر یخچال‌فریزر به طور متوسط 16 سال است. درست است که این عدد کاملا نسبی است اما همین کافیست که برای این خرید دقت و وقت لازم را بگذارید.

حجم و ظرفیت !

هنگامی که میخواهید یخچال بخرید فروشنده از شما میپرسد : چند فوت می خواهید؟

حجم و ظرفیت معنای واضح و ساده‌ی فوت است. یعنی شما هر چقدر میزان حجم کالاهایتان در یخچال‌فریزر زیاد باشد، به یخچالی با فوت بزرگتر نیاز دارید.

هر فوت چند لیتر است؟

این که میزان دقیق فوت را بدانید بسیار مهم است. در این تبدیل باید بدانید که هر فوت مساوی است با 28.3 لیتر !

به طور مثال وقتی فروشنده می گوید این یخچال 10 فوت است، به طور تقریبی 283 لیتر فضای داخلی دارد.

اما برای این که سانتی متر آن را به دست بیاوریم، در یخچال را باز کنید و ارتفاع یخچال را اندازه گیری کنید، حالا ارتفاعی را که به سانتی متر اندازه گرفته‌اید را تقسیم بر عدد 30 کنید.

اگر ارتفاع شما به طور مثال 90 سانتی متر است، عمق یخچال شما 2 فوت است.

برای این که کل یخچال را اندازه گیری کنیم و از فوت به سانتی متر تبدیل کنیم کافیه تا طول و عرض آن را اندازه بگیرید و به فوت تیدبل کنید. در انتها کافیه تمام اندازه های به دست آمده را ضرب کنید تا فوت آن حساب شود.

یخچال چند فوت بخرم؟

یخچال مناسب شما چند فوت است؟

حالا که متوجه شدیم معنای آن دقیقا چیست و چگونه محاسبه می‌شود از کجا بدانیم برای آشپزخانه‌ی ما چند فوت لازم است؟

فضای آشپزخانه، تعداد افراد خانواده، نوع کاربرد!
این سه کلیدی‌ترین عوامل در انتخاب فوت است.

یک نکته‌ی خیلی مهم! به ارتفاع و عرض درگاه ورودی خانه‌یتان توجه کنید تا بتوانید یخچال را به راحتی به داخل خانه و آشپزخانه ببرید.

فضای آشپزخانه :

در آشپزخانه های امروزی به طور معمول جای آن تعبیه شده و فقط کافیست با اندازه گیری دقیق این مرحله را پشت سر بگذارید، اما اگر مکان قرار گیری یخچال در آشپزخانه‌یتان مشخص نیست لازم است تا به یکسری نکات اعم از دسترسی، تهویه‌ی مناسب، موانعی که ممکن است داشته باشید، محدود شدن درب ها هنگام باز شدن را رعایت کنید.

تعداد افراد خانواده و نوع کاربرد:

درست است که نیازهای هر خانواده با خانواده‌ی دیگر متفاوت است اما به طور معمول هر فرد بالغ به 5 فوت نیاز دارد. به عنوان مثال یک خانواده‌ی 5 نفره به یخچالی حدودا 22 فوت نیاز دارد.

آیا فوت یخچال‌ها در برندها متفاوت است؟

خیر! برند در فوت تاثیرگذار نیست و همه از یک قانون پیروی میکنند.

سعی کردیم در مقاله‌های قبلی برای خرید یخچال و در این مقاله همه ی نکات مهمی که برای فوت یخچال وجود دارد را بیان کنیم اما هنگام خرید حتما اطلاعات را به صورت کامل از فروشنده بپرسید تا با آرامش خاطر و خیالی مطمئن خرید کنید.

در سرای ایرانی کارشناسان فروش ما به شما کمک خواهند کرد تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

پیام بگذارید