انتخاب مناسب‌ترین لوستر

زمانی که صحبت از نورپردازی خانه و دکوراسیون می‌شود، لوستر میتواند بهترین انتخاب باشد زیرا علاوه بر نور و روشنایی، جذابیت ظاهری هم به فضای شما میدهد.

 قبل از خرید لوستر، چند نکته‌ی مهم وجود دارد که لازم است به آن توجه ویژه داشته باشید. فرقی ندارد لوستر کریستالی بخواهید بخرید یا مدرن، در این متن سعی کردیم تمام نکاتی که برای خرید یک لوستر مناسب با فضایی که در اختیار دارید را بنویسیم تا کمکتان کند.

این نکات میتواند تصمیم‌گیری شما را در مورد این که کدام لوستر برای خانه و سبک زندگی شما مناسب تر است قطعی کند و باعث شود آسان‎‌تر تصمیم بگیرید.

نکته! لوستر بیش از حد بزرگ
یا خیلی‌کوچک می‌تواند باعث نور و ظاهر نامتناسب در فضای شما شود.

بهترین لوستر؛ به چه نکاتی هنگام خرید توجه کنم؟

به غیر از سبک، سه نکته اصلی در هنگام انتخاب لوستر عبارت است از: اندازه، جهت خروجی نور، کاربرد در فضایی که لوستر در آن نصب می‌شود.

اندازه لوستر

اگر لوستر نسبت به سقف زیادی بلند باشد باعث می‌شود تا فضا خیلی کوچکتر به نظر برسد و یا در یک فضای بزرگ لوستر کوچک نصب کنید، علاوه بر این که نور خوبی برای شما نخواهد داشت باعث می‌شود که لوسترهم به چشم نیاید.

جهت خروجی نور

تصور کنید پشت میز نهارخوری نشسته‌اید و نور یک لامپ به طور مستقیم به صورت شما میخورد. قطعا این موضوع برای هیچکس خوشایند نیست!

پس لازم است هنگام خرید به جهت نور دقت ویژه داشته باشید.

کاربری مکان نصب لوستر

توجه کنید چه سبکی و طرحی را برای چه فضایی میخرید، به طور مثال لوستری که برای آشپزخانه مناسب است برای سالن پذیرایی ممکن است مناسب نباشد. پس توجه داشته باشید برای چه فضایی میخواهید چه لوستری بخرید.

در ادامه قصد داریم باهم در مورد لوسترهای مناسب برای هر فضایی صحبت کنیم.

لوستر آشپزخانه

آشپزخانه‌ی شما چه مدلی است؟

بالای اپن و یا جزیره بهترین مکان برای نصب لوستر  است اما باید به توجه داشته باشید که لوستر برای فضای آشپزخانه باید آسان تمیز شود زیرا در آشپزخانه به دلیل پخت و پز ممکن است که لکه‌های زیادی روی آن بنشیند. ترجیحا برای آشپزخانه مدل خطی یا لاینر توصیه می‌شود.

لوستر اتاق و یا میز غذاخوری

ابعاد و فرم میز مهمترین عوامل در یک انتخاب مطمئن هستند. خرید لوستر برای این فضا باعث می‌شود تا  با نور کافی غذا میل کنید.

لوستر پذیرایی

در این فضا داشتن یک روشنایی ایده آل خیلی مهم است پس باید به نورپردازی آن توجه ویژه‌ای داشت.

در پذیرایی باید به جزئیات توجه کنید به طور مثال پرده و مبلمان و فرمی که آنها دارند می توانند بهترین ایده‌ها را به شما بدهند. اگر سقف بلندی دارید،  لوستر شما باید فضای زیادی را بپوشاند.

لوستر اتاق خواب

توجه داشته باشید که اتاق خواب باید فضایی دلنشین و آرامش بخش باشد زیرا زمانی به اتاق میروید که میخواهید استراحت کنید و یا بخوابید. سعی کنید در این فضا از یک لوستر مدرن و ترجیحا کوچک استفاده کنید.

لوستر راه پله

بستگی دارد! راه پله‌ی شما بزرگ است یا کوچک؟

در راه پله‌های کوچک لوسترهای دیواری کوچک و مدرن بیشترین کاربرد را دارند اما اگر راه پله‌ی بزرگی دارید توصیه می شود از لوسترهای آویز کریستال استفاده کنید.

در هنگام خرید حتما از کارشناس بخواهید تا شما را برای خرید راهنمایی کند زیرا آنها تجربه‌ی زیادی در انتخاب دارند و میتوانند خیال شما را تا حد زیادی راحت کنند.

توجه داشته باشید که سلیقه‌ی شما برای این خرید خیلی مهم است زیرا لوستر از وسایلی است با سلیقه‌ی شما رابطه‌ی مستقیم دارد و باید انتخابی باشد که از آن پشیمان نشوید.

پیام بگذارید

بایگانی‌ها